تبلیغات

گیاهان گلدار تابستانی

۰
گیاهان گلدار تابستانی هر فصلی گیاهان مخصوص به خود را دارد و از این نظر که شرایط آب و هوایی هر فصل اقتضای رشد گیاهان خاصی را می‌کند. فصل تابستان هم با گرما و خشکی‌ که به همراه دارد مستعد رشد گیاهان خاصی است. در این مقاله به بررسی گیاهان گلدار تابستانی پرداخته ایم که در فصل تابستان رشد کرده و دارای گل‌های زیبا و رنگارنگ هستند و به باغچه‌ها منظره دلنشین و چشم‌نوازی را می‌دهند. گیاه تابستانی را بهتر بشناسید.

بهترین گل برای فصل تابستان از نظر سلیقه‌ها و علائق هر کسی متفاوت است و نمی‌توان با قاطعیت گفت بهترین گیاه گلدار در تابستان کدام است. بنابراین اگر قصد آن را دارید که به خرید گل‌های فصل تابستان بروید و گل‌های مقاوم به گرما را خریداری کنید این مقاله را مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید گل‌های تابستانی کنید.گل‌های تابستانی که در زیر مورد بررسی قرار گرفته اند بسته به نوع استفاده می توانند در باغچه یا گلدان نگه‌داری شوند.۱. گل همیشه بهار
گل همیشه بهار از جمله گل‌های مشهور تابستانی است که زیبایی چشم‌نوازی دارد. در بسیاری از فرهنگ‌های ملل مختلف این گل نماد پیوندی میان عشق و مرگ محسوب می‌شود. این گل تابستانی فواید متعددی خصوصا برای مزارع دارد. نخست این که نگه‌داری و پرورش آن راحت است. دوم این که حشرات مفید مزارع مثل زنبور و پروانه را جذب می‌کند. سوم این که حشرات مضر محصولات زراعی را از مزرعه دور می‌کند. به همین سبب در برخی مزارع کشت ردیفی این گل مشاهده می‌شود. بنابراین برای خرید گل در فصل تابستان می‌توانید این گل را برای باغچه خود انتخاب کنید تا هم زیبایی خاصی به آن دهد. و هم از فواید آن بهره مند شوید.

۲. گل ادریسیاین
گل معانی مختلفی را برایش ذکر کرده‌اند؛ که معروف‌ترین معنی آن عذرخواهی خالصانه و توام با صداقت است و نمادی از فخر و غرور نیز به شمار می‌رود. این گل شکوفه‌های حیرت‌آوری دارد ولی تعداد دانه‌های آن کم است. این نکته هم باید فراموش نشود که این گل برای حیوانات خانگی مضر و خطرناک است و در صورت داشتن حیوانات خانگی از این گل در باغچه خود استفاده نکنید. در لیست خرید گل‌های تابستانی خود نیز می توانید این گل را قرار دهید.

۳. گل جعفری
جعفری دارای رنگ‌های متنوع بوده و از اواسط بهار تا اواخر پاییز گل می‌دهد ولی بهترین فصل گل دادن آن در فصل تابستان است. این گل باید در جایی کاشته شود که نور خورشید کامل بر آن بتابد و به آب به میزان متوسط احتیاج دارد.+ نوشته شده توسط Pezeshkbartar در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر