تبلیغات

ویژگی های پرستار کودک

۰

ویژگی های پرستار کودک

پرستار کودک (nanny) فردی است که در انجام امور شخصی کودک، امور روزانه منزل و آموزش به کودک در منزل مهارت و تخصص دارد و اغلب از کودک در غیاب یا حضور خانواده در منزل مراقبت می‌کند.

اگر شما یک خانواده شاغل هستید و برای ساعات مشخص از روز نیاز به پرستار کودک در منزل دارید، اگر به صورت شبانه روزی برای فرزند خود نیاز به مراقب دارید، اگر کودک شما دارای استرس، اضطراب، شب ادراری و … است و نیاز به مشاور کودک در منزل دارید ما در تمامی ساعات شبانه روز برای رفع نگرانی و برآورده کردن خواسته شما آماده هستیم.

اگر شما یک خانواده شاغل هستید و برای ساعات مشخص از روز نیاز به پرستار کودک در منزل دارید، اگر به صورت شبانه روزی برای فرزند خود نیاز به مراقب دارید، اگر کودک شما دارای استرس، اضطراب، شب ادراری و … است و نیاز به مشاور کودک در منزل دارید ما در تمامی ساعات شبانه روز برای رفع نگرانی و برآورده کردن خواسته شما آماده هستیم.

قبل از گرفتن پرستار بچه به این نکات توجه کنید!
در چه شرایطی شما نیاز به یک پرستار کودک در منزل دارید؟

در بعضی از روزهای سال و فقط برای ساعاتی از روز در موقعیت‌هایی مانند رفتن به مهمانی و مسافرت
در شرایط غیرمنتظره
در صورت بستری شدن در بیمارستان
زمانی که فرزند جدید متولد می‌شود
در نگهداری از فرزندان چند قلو
در روزهای مشخصی در هفته برای رسیدگی به امور شخصی
برای داشتن وقت استراحت و رفع خستگی ناشی از مراقبت کودک و نوزاد
همراهی کردن شما در گردش و مسافرت و تعطیلات برای مواظبت از کودک
مراقبت از کودک در ساعات کاری شما


تعریف پرستار بچه در منزل


پرستار کودک به فردی گفته می‌شود که در حیطه کودک و نوزاد آموزش‌های لازم را دیده باشد و این فرد به درخواست خانواده‌ها برای نگهداری و مراقبت از کودکشان استخدام می‌شود. پرستار کودک فردی قابل اعتماد می‌باشد که می‌تواند تمام امور شخصی، تربیتی و تغذیه کودک را انجام دهد.


پیدا کردن پرستار خصوصی کودک


شما می‌توانید با سؤال کردن در اطرافیان و فامیل به شخصه خودتان اقدام به استخدام پرستار خصوصی کودک کنید. اما شاید این راه خوبی برای پیدا کردن پرستار خصوصی کودک نیست و شما نمی‌توانید به طور کامل به او اعتماد داشته باشید. بنابراین باید از مراکز معتبر یا آگهی‌های روزنامه اقدام به استخدام پرستار خصوصی کودک در منزل کنید. ممکن است عوامل زیادی هزینه پرستار خصوصی کودک در منزل را افزایش یا کاهش دهد که این عوامل شامل: مسیر منزل شما، تحصیلات پرستار کودک، شرح وظایف پرستار کودک و… می‌باشد.


مادر یار


افرادی هستند که تجربه مادر شدن دارند، اصول نگهداری از کودک را می‌دانند و بر روند رشد کودک اشراف دارند. مادریاران به صورت ویژه اغلب از کودکان زیر ۲ سال مراقبت می‌کنند و در کنار مراقبت از کودک انجام امور منزل را نیز بر عهده دارند.
از جمله وظایفی که مادر یار به عهده دارد شامل موارد زیر است.
 • تربیت کودک بر اساس توصیه والدین
 • آماده کردن شیر خشک نوزاد
 • تهیه غذای کودک
 • کمک به تغذیه کودک
 • استحمام کودک
 • تعویض لباس، پوشک
 • شستن لباس‌های کودک
 • شستن ملحفه و مرتب کردن تخت کودک
 • کمک به دستشویی رفتن کودک و آموزش آن
 • آماده کردن تغذیه و میان وعده برای کودکی که به مدرسه یا کلاس آموزشی می‌رود.
 • برنامه ریزی برای اوقات فراغت مانند بازی در خانه، رفتن به شهربازی، ورزش و…

نکات مهم برای انتخاب پرستار بچه


در مرحله‌ی اول توصیه می‌کنیم والدین به سراغ افراد غریبه و ناآشنا نروند و به توصیه آشنایان و دوستان خود که تجربه داشتن یک پرستار خوب را برای کودکشان داشته‌اند، توجه کنند. در عین حال، خانواده‌ها می‌توانند در خانه، به ویژه در اتاق کودک، از دوربین مدار بسته استفاده کنند وجود این دوربین را به پرستار جدید گوشزد کنند.
البته تحصیلات مرتبط با پرستاری کودک نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و افرادی که مدرک تحصیلی کودکیاری، روانشناسی کودک و… دارند، می‌توانند در اولویت انتخاب قرار بگیرند اما وجود تجربه شخصی در زمینه نگهداری مناسب از کودک و ویژگی‌های شخصیتی پرستار، مهم‌تر از میزان تحصیلات آن است.
در هنگام مراقبت از کودک پرستار کودک در منزل باید از نظر عاطفی با کودک ارتباط برقرار کند و به کودک علاقمند و دلبستگی داشته باشد. کودک را مورد آزار و اذیت قرار ندهد و سبب آسیب روحی کودک نشود. مواظب وسایل تیز و برنده و اسباب بازی‌های غیرمتعارف و متناسب با سن کودک باشد.
اگر کودک تمایلی به رفتن به پارک دارد در صورت مساعد بودن هوا از نظر آلودگی، بارندگی، رعایت وسایل ایمنی، هماهنگی با پدر و مادر، پرستار کودک این کار را انجام بدهد. اگر کودک دارویی خاص را مصرف می‌کند پرستار کودک با توجه به وزن و زمان مصرف آن سر فرصت آن را به کودک بدهد. وعده‌های غذایی کودک را سر وقت به کودک بدهد و از دادن مواد غذایی غیر مفید مانند پفک، لواشک، نوشابه، بستنی، چیپس، آبمیوه صنعتی پرهیز کند.
پرستار کودک در هنگام استفاده از وسایل بازی در پارک باید مراقب کودک باشد تا از عواقب احتمالی آسیب جلوگیری کند. پرستار کودک از دادن گوشی همراه خود به کودک برای بازی اجتناب کند. همه اینها یک سری از نکات کلی در مراقبت و نگهداری از کودک می‌باشد که حتماً باید لحاظ گردد.

چگونگی پرداخت حقوق پرستار کودک


عوامل مختلفی که بر عملکرد و انتخاب پرستار کودک تأثیر گذار است، بر میزان حقوق پرستار نیز مؤثر است. شما طی تماس با مراکز پرستاری کودک می‌توانید از جزئیات عملکرد پرستار و هزینه دقیق آن اطلاع کسب کنید.
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر